Bursa Kayserispor Maçı Naken TRT 1 Radyo Dinle

Siz Futbol Aşıklarının naklen maç izleme, naklen maç radyo yayını, internetten maç yayını, golleri izleme, maç hangi kanalda ve saatte, Bu hafta lig sıralaması, Süper Lig fikstürü ile ilgili arama yapanlarınkapsamlı sayfalara zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle uzman.org vizyonu ile olarak uzun süren çalışmalar yaptık. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Bursa Kayserispor Maçı Naken TRT 1 Radyo Dinle“ yazımızı okurken bilgi paylaşılan bilgileri incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize erişebilmek isterseniz www.yurtdisituru.info’u favori listenize ekleyin.

B

Bu maç yayını Futbol Federasyonu tarafından ortaya konmuş 2014 yılına ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden birinde oynanacaktır. 2013-2014 sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig Tarihçesi

Bursa Kayserispor Maçı Naken TRT 1 Radyo Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-64 Türkiye 1. Süper Lig veya sponsorluk paktı sebebi ile Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Millî Lig adı ile başlatılan, şimdi Türkiye`nin en üst kademedeki futbol ligi. Bir tek dönem içinde 18 takım ile gerçekleştiren Spor Toto Süper Lig, sezon bitiminde 3 futbol klübünün ligden düşerek bir alt ligden gelen 3 klubün yükselmesiyle sürer gider. Türk Süper Ligi, 18 takım ile başkan ve yönetimlerin ortaya çıkardığı kurumdur. Ağustos ve Haziran seonları da dahil olarak 10 ay süren bir organizasyon olan Spor Toto Süper Lig, 34 hafta ve 306 karşılaşmadan oluşmaktadır.
Bursa Kayserispor Maçı Naken TRT 1 Radyo Dinle-33Karşılaşmalar hafta içi ve hafta sonu yapılır. Türk Süper Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu`na bağlıdır. 2005 senesinde Türk Süper Ligi`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olması ile resmi olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu organizasyon, Turkcell`in isim hakkı paktının sona ermesiyle 10-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Bunun yanında UEFA`nın en kaliteli organizasyonları diziliminde altıncı pozisyonda yer alır. Champions League`ne 1`i qualification olarak iki, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne 3 takım gönderir. Kupa kazananı olarak ilk 4`e girememiş bir klüp te Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne iştirak edebilmektedir.
Bursa Kayserispor Maçı Naken TRT 1 Radyo Dinle-41Türkiye Spor Toto Süper Lig, 01-02 sezonunda kuruldu, ancak Türkiye`de üst seviye futbol 58 tarihinden bu yana oynanır. Tüm Avrupada en çok takip edilen 6. lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, ek olarak 395 milyon € hasılatıyla Tüm Avrupada en çok getiri sağlayan 8. ligtir. Şimdiye kadar 68 futbol takımının mücadele ettiği Süper Lig`de yalnızca beş ayrı klüp şampiyon olmuştur. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içinde en fazla şampiyon olan klüp on dokuz defa ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

Bursa Kayserispor Maçı Naken TRT 1 Radyo Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-57Naklen Televizyon Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1967 senesinden bu yana özel ve devlet kuruluşlarına verilmiş olan yayın hakları yüzünden maç yayın haklarını alan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli TV kurumlarından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1967`den 1992 yılına dek TRT 1, 1996`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2002 sezonundan bu yana ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig müsabakaları üstte betimlendiği halde Federasyon ile anlaşma izmalayan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv ismindeki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2008-2009 senesinden itibarıyla IV büyüklerin kendi sahasında oynamış olduğu karşılaşmalar hi-def çözünürlük naklen yayın teknolojisi ile yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde kalma mücadelesi veren klüplerin herhangi yasadışı bir vayayla (şike, illegal bahis vb.) adının geçememesi için müsabakalar aynı saatte oynatılabilir. Bu tip durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını yayınlayabilir. Spor Toto Süper Lig maçlarını ücretsiz şekilde de izleme şansı da mümkündür, fakat bahsı geçen müsabakaların yayını lig müsabakalarının daha önceden belirlenen tamamlanma anından 50 dakika sonra yayıncı kuruluş ile anlaşması olan diğer TV kanallarınca yapılabilmektedir.
Radyo Yayın Hakları: Bir sezonda oynanmış tüm resmi ve özel futbol müsabakalarından; Spor Toto Süper Lig maçları bir tek TFF ile anlaşma imzalamış olan yayıncı kurumlar aracılığı ile UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu Canlı Yayın Kuralları kaidelerine uygun durumda radyodan canlı verilebilir. Ev sahibi kulüpler canlı radyo yayını yapan firmanın en uygun şekilde maç yayını yapmasını sağlamakla sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2010 tarihine kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun elindedir.

Günün (25 10 2014) 2014 Senesi Süper Lig Klüpleri

Akhisar Belediyespor: Manisa`nın Akhisar ilçesine ait bir futbol kulübü. Tarihinde ilk kez 2013 sezonunda Süper Lig`de mücadele etme hakkını kazanmıştır. Bu başarıyı önceki sezon 1. Lig`de şampiyon olarak gerçekleştırmıştır. Daha önce kulüp daha iki sezon 1. Lig`de oynamıştır ve kuruluşundan beri çoğu zaman 2. Lig ve 3. Lig`de oynamıştır.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.

Kardemir Demir Çelik Karabükspor : Karabük`ün kırmızı ve mavi renkli takımıdır. 1969 yılında Karabük Gençlik ve DÇ Sporun birleşmesinden doğan takım Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp tesisleri 1993-94 sezonundaki tesisler hamlesi ile yapılmıştır. Tesisler Çamlık Mevkii`nde olup, modern bir görünüm içinde spor kompleksi (İdman sahaları-Parkur-Salonlar) mevcuttur.

Kayserispor : 1966 yılında Kayseri`de kurulmuştur. Kuruluş işlemlerinden sonra yeni yönetim 1 Temmuz 1966 tarihinde seçilmiştir. Renkleri sarı-kırmızıdır. Maçlarını 40.458 (32.864 koltuk) seyirci kapasiteli Kadir Has Stadyumu`nda oynamaktadır. Süper Lig`de mücadele eden Kayserispor`un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur, teknik direktörü ise Robert Prosinecki`dir.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • ATAK: Gol atmak amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Bursa Kayserispor Maçı Naken TRT 1 Radyo Dinle hizmet sayfamızı inceleyen Siz Futbol Aşıklarının 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde baktığı öteki yazılarımız aşağıdadır: