Kayseri Erciyesspor FB (Fener) Maçı Naklen Digiturk İzle

Değerli ziyaretçilerimizin canlı maç izleme, Radyodan canlı maç dinleme, internetten canlı maç anlatımı, maç özeti izleme, maç hangi kanalda ve saatte, Bu hafta puan durumu, lig fikstürü hususunda arama yapanlarınpratik verilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve okuyabilmesi için uzman.org standartlarına uygun olarak derlemeler gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Kayseri Erciyesspor FB (Fener) Maçı Naklen Digiturk İzle“ sayfasını incelerken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi unutmayın. İleride ihtiyacınız olduğunda pratik olarak web sitemize gelebilmek için web sitemizi favori listenize ekleyin.

K

Bahsı geçen maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından ortaya konmuş 2013-2014 senesine ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden birinde oynanacaktır. 2013-2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Türkiye Spor Toto Süper Ligi İle İlgili…

Kayseri Erciyesspor FB (Fener) Maçı Naklen Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-22 Türkiye 1. Süper Lig veya sponsor paktı nedeniyle Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Mali Lig ismiyle başlatılan, şimdi Türkiye`nin en ileri seviyedeki futbol ligi. Yalnız tek sezon içerisinde 18 futbol takımı ile gerçekleştiren Spor Toto Süper Lig, sezon nihayetinde üç takımın ligden düşüp Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç klubün yükselmesiyle süreklilik arz eder. Spor Toto Süper Lig, on sekiz takım ile hisse sahiplerinin oluşturduğu kurumdur. Eylül ve Mayıs ayları da dahil olarak on ay süre gelen bir etkinlik olan Türk Süper Ligi, 34 hafta ve üçüyüzaltı müsabakadan oluşmaktadır.
Kayseri Erciyesspor FB (Fener) Maçı Naklen Digiturk İzle-72Müsabakalar hafta arası ve hafta sonu gerçekleşir. Süper Lig, TFF`ye bağlı faaliyet gösterir. 2005 sezonunda Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olması ile offical olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu organizasyon, Turkcell`in isim hakkı antlaşmasının bitmesi nedeniyle 2011 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Bunun yanında UEFA`nın en değerli futbol ligleri diziliminde altıncı pozisyonda yer almaktadır. UEFA Champions League`ne biri qualifikasyon olmak üzere iki farklı, Avrupa Ligi`ne 3 futbol takımı gönderir. Türkiye Kupası 1.si olarak ilk 4 sıraya giremeyen bir takım da Uefa Euro Cup`a katılabilir.
Kayseri Erciyesspor FB (Fener) Maçı Naklen Digiturk İzle-51Spor Toto Süper Lig, 2001-02 senesinde faaliyete geçmiştir, ama memleketimizde üst seviye futbol 58 tarihinden beri oynanmaktadır. Dünyada en çok seyredilen 6. futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 397.000.000€`luk hasılatı ile Avrupa`da en çok gelir sağlayan sekizinci sıradaki ligtir. Bu vakite dek 65 spor klübünün mücadele ettiği Süper Lig`de sadece 5 ayrı takım şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar arasında en çok bu ünvanı elde eden klüp on dokuz defa ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

Kayseri Erciyesspor FB (Fener) Maçı Naklen Digiturk İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-17Naklen Televizyon Yayını: Spor Toto Süper Lig 1968 sezonundan itibaren özel ve devlet firmalara verilmiş naklen yayınlama imtiyazları nedeniyle maç yayın hakkını alan kuruluşların belirlemiş olduğu ücretli televizyon kanallarından izlenebilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1970`den 1995 yılına kadar TRT, 1998`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2003 yılından itibaren ise Lig TV tarafından izlenmektedir. Spor Toto Süper Lig müsabakaları üst tarafta betimlendiği halde TFF ile sözleşme izmalayan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı yayınlanmaktadır. 2008 senesinden itibaren IV büyük takımın kendi sahasında oynayacağı müsabakalar üst kalite çözünürlük canlı yayın teknoloji ile beraber verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin özellikle son maçlarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren takımların bazı yasadışı bir olay ile (şike, yasadışı bahis vb.) anılmaması sebebiyle maçlar aynı zamanda verilebilir. Bu tip vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig maçını verebilir. Spor Toto Süper Lig maçlarını para vermeden olarak izleme olanağı da vardır, fakat sözkonusu karşılaşmaların yayını lig müsabakalarının önceden belirlenen tamamlanma saatinden 45 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile sözleşmesi olan diğer TV kurumlarınca yapılabilir.
Canlı Radyoda Maç Dinleme: Tek senede oynanacak her özel ve resmi futbol müsabakalarından; Spor Toto Süper Lig mücadeleleri bir tek TFF ile sözleşme imzalayan yayıncı kurumlar aracılığıyla UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Talimatı kaidelerine uygun olarak radyodan naklen verilebilir. Ev sahibi kulüpler canlı radyo yayını yapan kuruluşun en uygun şekilde maç yayını yapmasını sağlamakla sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2010 yılına kadar TRT`nin yükümlüğü altındadır.

Günün (20 10 2014) 2014 Sezonu Süper Lig Klüpleri

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu`nda oynamıştır. Türkiye`nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.

Kardemir Demir Çelik Karabükspor : Karabük`ün kırmızı ve mavi renkli takımıdır. 1969 yılında Karabük Gençlik ve DÇ Sporun birleşmesinden doğan takım Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp tesisleri 1993-94 sezonundaki tesisler hamlesi ile yapılmıştır. Tesisler Çamlık Mevkii`nde olup, modern bir görünüm içinde spor kompleksi (İdman sahaları-Parkur-Salonlar) mevcuttur.
Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul`da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü`nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.
Kayserispor : 1966 yılında Kayseri`de kurulmuştur. Kuruluş işlemlerinden sonra yeni yönetim 1 Temmuz 1966 tarihinde seçilmiştir. Renkleri sarı-kırmızıdır. Maçlarını 40.458 (32.864 koltuk) seyirci kapasiteli Kadir Has Stadyumu`nda oynamaktadır. Süper Lig`de mücadele eden Kayserispor`un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur, teknik direktörü ise Robert Prosinecki`dir.

Günün (20 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • PAS: Kaleci (ceza alanı içi hariç) ve oyuncuların el ve kolları dışında kalan vücudunun herhangi bir yeriyle topu takım arkadaşına atması.
  • PENALTI: Savunma oyuncuları veya kalecinin ceza alanı içinde kural dışı hareket etmeleri veya atak yapan oyuncuya faullu hareket etmeleri sonucu verilen direk ceza atışı.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Kayseri Erciyesspor FB (Fener) Maçı Naklen Digiturk İzle hizmet sayfamızı inceleyen Değerli okuyucularımızın 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014 tarihlerinde baktığı öteki karşılaşmalar alt taraftadır: